Перш ніж приймати рішення про придбання конкретної моделі смартфона, покупцеві варто уточнити, яка сім-карта в даний гаджет ставиться. Це важливо: заміна сімки може стати проблемою, якщо картка не зареєстрована на самого користувача, а на іншу особу.
З точки зору розмірів сімки класифікуються на 3 види:
Mini-SIM
Mini-SIM – так «по-науковому» називається стандартна sim-картка. Її розміри становлять 25×15 міліметрів.
Если телефон был выпущен до 2011 года (включительно), можно быть уверенным, что в него вставляется именно Mini-SIM. Для современных смартфонов такая карта слишком велика, однако это вовсе не значит, что Mini-SIM – анахронизм. Стандартные симки используются в простеньких «звонилках», в телефонах с большими кнопками для пожилых людей, в защищённых телефонах для любителей рыбалки и заводских работяг. Перечисленные аппараты не могут похвастать изобилием функций, поэтому места внутри их корпусов полно – в некоторые модели производители позволяют ставить даже по 3-4 Mini-SIM.
Micro-SIM
Першої картки Micro-SIM стала використовувати компанія Apple – в апаратах iPhone 4. Розміри Micro-SIM – 15×12 міліметрів.
В нинішні часи переважна кількість смартфонів встановлюються саме Micro-SIM. У Apple «естафетну паличку» перехопила Nokia оснастила свої апарати Lumia слотами під Micro, слідом «підключилися» HTC, Samsung, BlackBerry.
Nano-SIM
Nano-SIM – найновіша і сама мініатюрна картка для телефону. Її розміри – всього лише 12×5 міліметрів. Візуально карта являє собою чіп з мінімумом пластикової окантовки.
Новатором знову виступила компанія Apple. Саме Nano-SIM користувачам доводилося вставляти в iPhone 5-ої модифікації. Пізніше апарати з Nano-SIM-слотами почали випускати і інші відомі виробники, наприклад, Samsung і Meizu.
Для обрізки сім-карти не потрібні фломастери, лінійки, олівці – якщо діяти за такою інструкцією:
Візьміть велику SIM в руку чіпом вгору.
Поверх прикладіть карту-зразок так, що вона повністю накрила чіп, щільно притисніть її великим пальцем і не відпускайте. При бажанні шаблон до великої SIM можна прикріпити за допомогою двостороннього скотча, однак експерти не рекомендують робити цього – можна пошкодити чіп.
Акуратно обріжте пластик з боків. Постарайтеся не вистачити зайвого, інакше сімка в слоті буде «бовтатися», а сигнал – губитися.
Обріжте карту за шаблоном поперек. Тут можна діяти менш скрупульозно; головне, не зачепити чіп.
Видаліть куточок і трохи заокруглюйте краю — інакше сімка не влізе в слот.