Тільки що в Нью-Йорку показали нові Galaxy Note10. Чутки виявилися правдою: вперше в лінійці флагманську модель розділили на «звичайну» і «плюсову» версію. Нам вдалося покрутити в руках обидва апарату. Ділимося враженнями від дисплея, камери і несподівано корисного стилуса.
Перше знайомство зі смартфонами Galaxy Note10 було коротким, так що випробувати можливості гаджетів в повній мірі просто не вистачило часу. Цікаво оцінити продуктивність нового процесора, автономність, роботу швидкої зарядки (вендор обіцяє 100% за 30 хвилин). Якість фотозйомки теж варто перевірити додатково — в різних умовах з фінальною версією. Окремо хочеться протестувати стриминговый сервіс PlayGalaxy Link P2P, що дозволяє грати на смартфоні в PC-ігри. Все це чекайте в повному огляді. А поки розповідаємо, що встигли дізнатися про новинки за перші кілька годин.
Ювілейний Galaxy Note10 вийшов несхожим на всі попередні смартфони компанії, зберігши лише характерну прямокутність корпусу. Це особливо підкреслено зрізаними гранями знизу і зверху.
Скло спереду і ззаду традиційно покривається відбитками і пилом в лічені хвилини, але так само швидко і очищається — стерти їх можна одним легким рухом. Звичайний Galaxy Note10 за рахунок менших розмірів комфортніше тримати. Galaxy Note10+ габаритами порівняємо з невеликим планшетом, але і споживати контент з його величезного екрану набагато цікавіше.
Дисплей обрамлений мінімальними рамками, тільки «підборіддя» трохи порушує загальну симетрію. Впізнаваною фішкою Galaxy Note10 стала фронтальна камера, розташована в невеликому круглому вирізі по центру екрана. Давнім шанувальникам лінійки Galaxy Note до новому дизайнерському рішенню явно доведеться звикати.
Інше спірне рішення — перенесення всіх кнопок на ліву сторону. Враховуючи чималі розміри пристроїв, правшам буде не надто зручно натискати на кнопку живлення — смартфон доведеться перехоплювати або підключати другу руку. Зате виробник відмовився від окремої кнопки виклику голосового помічника Bixby, яка в попередніх апаратах викликала лише питання.
Samsung все ж таки піддалася трендам і відмовилася від 3,5-міліметрового роз'єму, укомплектувавши моделі спеціальним перехідником. Більш того, в звичайному Galaxy Note10 немає слота для карт пам'яті. Когось може засмутити і відсутність датчика серцебиття — вперше з часів Galaxy Note4. Зате є стереодинаміки, і вони гучні.
Через солідну діагоналі, загнутих країв і невеликих рамок створюється враження, що тримаєш в руці суцільний екран. За даними виробника, він займає близько 94% площі лицьової сторони. У Galaxy Note10 використовується матриця Dynamic AMOLED на 6,3 дюйма, а в Galaxy Note10+ — на 6,8 дюйма. Заявлена підтримка розширеного динамічного діапазону HDR10+.
В налаштуваннях дисплея вийде вибрати колірний профіль і вручну виставити температуру. Дозвіл також регульоване: за замовчуванням виставлене Full HD+, але можна знизити до HD+ або підвищити до Quad HD+. Якість зображення висока, що характерно для флагманів Samsung. Помітне спотворення квітів, властиве органічним матрицям, що проявляється лише при сильному відхиленні. Взагалі нарікань до самого екрану ніяких.
Як і Galaxy S10, в Galaxy Note10 ультразвуковий сканер відбитків вбудований в дисплей. Порівняти їх роботу поки не вдалося, але в новинці розпізнавання кожен раз відбувається швидко і безпомилково.
Можливості фірмового стилуса S Pen, захованого в нижній частині корпусу, помітно розширилися. Так, написані від руки нотатки вийде перетворити в цифровий текст та експортувати документи різних форматів, у тому числі Microsoft Word. Пером також можна керувати смартфоном: гортати слайди презентації помахом руки, дивитися фото в галереї, зупиняти і запускати відтворення відео. Стилус навіть вміє лускати фотографії і перемикатися між об'єктивами Galaxy Note10.
По завіреннях компанії, від одного заряду літій-титанового акумулятора S Pen здатний пропрацювати до 10 годин (у Note9 було 30 хвилин). Samsung також обіцяє випустити набір інструментів для сторонніх розробників, щоб ті могли впровадити підтримку пера в свої додатки.
Основна камера Galaxy Note10 представлена трьома модулями:
Плюс-версія оснащена додатковим датчиком глибини з ІЧ-сенсором. Під час знайомства з гаджетами ми були обмежені за часом і локаціях, тому знімали тільки в приміщенні:
1 / 10
Деякі кадри при наближенні виглядають так, ніби їх намалювали акварельними олівцями — можливо, причина в сирому ЗА, що стояв у передпродажних зразках. На знімку з ширика добре помітна дисторсія і зниження різкості по краях кадру.
В смартфонах предуставлено кілька корисних програмних фішок. Функція Audio Zoom дозволяє під час запису відео фокусуватися на звуці певного об'єкта. Скажімо, при зйомці дитини в парку мікрофони будуть вловлювати тільки його голос, відсіваючи сторонні шуми. Крім того, можна включити розмиття фону, як і на портретних фото. Є просунута стабілізація, комбінує роботу оптичного та електронного стаб.
AR Doodle — цікава функція, що дозволяє з допомогою стилуса малювати прямо поверх відео. Наприклад, можна домалювати людині корону, і вона буде скрізь слідувати за ним. Крім того, Galaxy Note10 поставляється з передвстановленим відеоредактором, в якому зручно склеювати міні-фільми.
В смартфонах використовується новий процесор Exynos9825 — перший 7-нанометровий чіп Samsung. Виробник стверджує, що Galaxy Note10 став могутніше попередника на 33% по частині центрального процесора і на 42% — по частині графіки. Швидкість апаратів в іграх і бенчмарках ми ще не встигли перевірити, але в інтерфейсі і стандартних додатках все працює швидко і плавно. Зрозуміло, пристрої не грілися і не гальмували.
Galaxy Note10 підтримує десктопний режим DeX, для активації якої потрібно просто підключити апарат кабелем до монітора. При цьому смартфоном можна продовжувати повноцінно користуватися. При підключенні до ноутбуків Windows і macOS підтримується функція Drag-and-drop, що дозволяє завантажувати дані з одного пристрою на інший.
Нові смартфони коштують недешево — на те вони і флагмани. Вартість Galaxy Note10 — 76 990 рублів. Модель Galaxy Note10+ трохи дорожче — 89 990 рублів. Роботу самих «нафаршированих» апаратів Samsung ми детально розглянемо в повноцінному огляді. А поки можемо додати до сказаного вище список специфікацій, представлений виробником.
Технічні характеристики Samsung Galaxy Note10 | Samsung Galaxy Note10+